post

عدد پی چیست

عدد پی (π) از عددهای ثابت ریاضی و تقریباً برابر با ۳٫۱۴۱۵۹ است. این عدد را با علامت نشان می‌دهند. عدد پی عددی حقیقی و گُنگ است که نسبت محیط دایره به قُطر آن را در هندسهٔ اقلیدسی مشخص می‌کند و کاربردهای فراوانی در ریاضیات، فیزیک و مهندسی دارد. عدد پی همچنین به ثابت ارشمیدس نیز معروف است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۴ میانگین: ۲.۶]
post

گیربکس صنعتی چيست؟

گیربکس صنعتی  چيست؟ گيربکس صنعتی ماشيني است که براي انتقال توان مکانيکي از يک منبع توليد توان به يک مصرف کننده و هچنين برآورده ساختن گشتاور و سرعت دوراني مورد نياز مصرف کننده به کار مي رود. گيربکس در واقع يک واسطه بين منبع توان و مصرف کننده توان مي باشد که بين منبع توان و مصرف کننده توان يک انعطاف پذيري بر قرار ميکند.

به دليل هماهنگ بودن گشتاور و سرعت دوراني منبع توليد توان با مصرف کننده نياز به ماشيني که بتواند اين هماهنگي را به صورت يک واسطه برقرار کند امري ضروري به نظر مي رسد دستگاهي که اين خواسته را ميتواند تامين کند گيربکس نام دارد.

منبع توليد توان مهم نيست که با چه نوع سوخت يا منابع انرژي توان را توليد ميکند بلکه اين مهم است که در شفت ورودي به گيربکس توان توليد شده را به صورت گشتاور به گير بکس منتقل کند دستگاههايي که ميتوانند توان مورد نياز گيربکس را تامين کنند شامل:

موتورماي الکتريکي – موتورهاي ديزل – موتورهاي بنزيني – موتورماي گاز سوز- توربين هاي بخار – توربين هاي گازي – توربين هاي آبي -توربين هاي بادي – موتورهاي جت – و منابع توليد تواني که انرژي خود را از خورشيد تامين ميکنند مي باشند.

مصرف کننده ميتواند هر نوع ماشيني باشد فقط کافي است که مصرف کننده بتواند توان خروجي از گيربکس را بصورت گشتاور دريافت کند .

به عنوان مثال ميتوان به موارد زير اشاره کرد:

خودروها- پمپها- هليکوپترها- هواپيماها- کشتي ها – ماشين هاي تراش و…

در دستگاه هايي که براي آ نها تنوع سرعت اهميت ندارد بلکه افزايش سرعت وگاهش گشتاور يا کاهش سرعت و افزايش گشتاور اهميت دارد از گيربکسي که بتواند اين کاهش يا افزايش گشتاور را در يک مرحله يا چند مرحله انجام دهد استفاده مي کنيم اين نوع از گيربکس ها گيربکس تک سرعته نام دارند.

در بعضي از ماشين آلات و دستگاههايي که در حين کار نياز به افزايش يا کاهش سرعت دوراني داريم نياز به تنوع سرعت نيز داريم مثلا خودروها وقتي از سر بالايي ميخواهند بالا روند بيشتر به گشتاور بالاتر نياز دارند تا سرعت بيشتر تا بتوانند از سر بالايي بالا روند و وقتي که در توبان ها حرکت ميکنند بيشتر نياز به سرعت بيشتر دارند تا گشتاور بالا لذا براي تامين اين تنوع سرعت و گشتا ور از گيربکسي که بتواند اين تنوع را برآورده سازد استفاده مي شود، به اين نوع از گيربکس ها که مي توانند اين تنوع سرعت و گشتاور مورد نياز را براورده سازند گيربکس چند سرعته گفته مي شود .

منبع : http://www.afaghkimia.com/116.html
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۳.۹]
post

بکلش چیست

 بکلش نرمال در واقع فاصله عمود به دنده را که با رویه دنده دیگر درگیر نیست می گویند. بگذارید واضح تر بگم لقی مابین دو دندانه را بکلش گویند. کاربرد آن جهت ایجاد فیلم روانکاری  بهتر و همینطور پوشش خطاهای تولید مانند اعوجاج دنده ، تغییر شکل ، انبساط حرارتی و … می باشد.

بکلشهای کم در دنده هایی که وظیفه آن تنها کنترل یا اندازه گیری می باشد در نظر گرفته می شود.اما بکلشهای بیشتر برای دنده هایی که بار  زیاد یا سرعت بالایی را انتقال می دهند در نظر گرفته می شود.

مقدار بکلش دارای استاندارد بوده و علاوه بر آن می توان به صورت تجربی نیز آن را در نظر گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶۰ میانگین: ۳.۲]
post

استاندارد ساخت ابزار (تیغه) فرز هاب

این سری هم مجموعه چرخ دنده گستر با یک فایل و استاندارد فوق العاده کاربردی برای تمامی سازندگان ابزار تیغه فرز هاب و … برگشته.

این فایل همانطور که مشخصه تمامی پارامترهای لازم جهت تولید تیغه فرز هاب مطابق با استاندارد Din و بر اساس مدول داده شده که امیدوارم مفید واقع بشه.در واقع این استاندارد برای کسانی است که می خواهند ابزار بسازند ، بنابراین بهترین مرجع برای این دسته از افراد خواهد بود. پارامترهایی چون  قطر ، طول ، زوایا  و … را شامل می شود.

دریافت این فایل

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲۳ میانگین: ۳.۴]
post

انتخاب نوع انتقال قدرت

این فایل به صورت تخصصی و برای اولین بار توسط مجموعه چرخ دنده گستر جهت استفاده تمامی تولید کنندگان و مصرف کنندگان گیربکسهای صنعتی تهیه گردیده است.

شما با استفاده از این فایل مفید می توانید نوع سیستم انتقال قدرت خود را بر اساس توان ، سرعت ، راندمان ، فاصله محورها ، شرایط نگهداری و … انتخاب نمایید. ( به صورت ساده یعنی کی و کجا و در چه شرایطی از گیربکس ، تسمه ، چرخ و زنجیر ، مارپیچ و حلزون و … استفاده نمایید.)

امیدوارم نهایت استفاده را از این فایل ارزشمند ببرید. 

دریافت این فایل

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۳ میانگین: ۴.۳]
post

تعمیرات تخصصی

تعمیر و سرویس انواع گیربکس های صنعتی شامل حلزونی – هلیکال – خورشیدی -مخروطی و

 

روند تعمیرات در این مجموعه :

گزارش دلیل خرابی گیربکس با در نظر گرفتن توان گیربکس ، سرویس فکتور ، کاربرد و … به مشتری اعلام می گردد.

گیربکس دمونتاژ ، عیب یابی و مهندسی معکوس شده و نقشه های ساخت با توجه به مشخصات مهمی از قبیل مدول ،تعداد دندانه،زاویه مارپیچ و ضریب تصحیح صورت می گیرد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۵ میانگین: ۴.۱]
post

آموزش ، طراحی و ساخت

این مجموعه مفتخر است تمامی تجربیات خود را در قالب آموزش طراحی و ساخت انواع گیربکسهای صنعتی در اختیار تمامی هموطنان گرامی قرار دهد.

آموزش مبنای طراحی انواع گیربکس صنعتی ، مباحث پایه و پیشرفته ، فرمولها انجام یک پروژه عملی و کاربردی 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۵ میانگین: ۳.۷]
post

مشاوره

راهنمایی و مشاوره رایگان جهت انتخاب انواع الکتروموتور و گیربکس های صنعتی

 

آیا شک دارید :

موتوری که انتخاب کرده اید مناسب است؟

گیربکسی که انتخاب کرده اید مناسب است؟

توان انتخابی مناسب است؟

نوع گیربکس انتخابی مناسب است؟

 

تمامی این سولات را با ما مطرح کنید.                

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۱ میانگین: ۳.۴]
post

فروش انواع گیربکس های صنعتی

فروش انواع الکتروموتور و گیربکس های صنعتی شامل حلزونی – هلیکال – خورشیدی -مخروطی و …

جهت خرید و سفارش انواع گیربکس با سایز های مختلف و کاربرد های متنوع شامل انواع بالابرها ، نوار نقاله ها ، دستگاه های بسته بندی و … با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۹ میانگین: ۴.۶]